+1
Pošalji prijatelju

Database administrator (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

Mips d.o.o., tvrtka kćer Hrvatske pošte d.d. s više od 26 godina iskustva u razvoju poslovnih aplikacija, pokreće novi veliki razvojni ciklus nad svojim temeljnim produktom – Mips sustavom za poštansko poslovanje.

Radimo razne zanimljive projekte uz pomoć najmodernijih tehnologija, od mobilnih preko klasičnih web aplikacija pa sve do DWH i integracijskih projekata koji su jedinstveni na tržištu.

Očekuje te cijela paleta izazovnih i stimulativnih zadataka, od R&D-a, snimke stanja, optimizacije procesa, preko izrade programskih rješenja , do implementacije i post produkcijskih aktivnosti na jednom od najvećih poslovnih sustava kod nas. Mala smo i agilna tvrtka, tako da ćeš imati priliku okušati se u svim dijelovima razvojnog procesa i pronaći mjesto koje ti najbolje odgovara unutar tima.

Tvoje ambicije i mogućnosti ćemo razvijati kvalitetnim planom edukacija i stalnim postavljanjem novih izazova, a zadovoljstvo na radnom mjestu podupirati izvanrednom radnom atmosfeom i primanjima po mjeri tvoje kvalitete.

Opis posla

Rad u IT timu na poslovima izrade i održavanja velikih poslovnih sustava. Suradnja s analitičarima / projektantima, programerima i sistem administratorima kao podrška za razvoj, dizajniranje i održavanje sustava baze podataka.
Tražimo više izvršitelja.

Područje rada
- dizajniranje, implementacija i održavanje baza podataka
- instalacija, administracija i optimizacija baza podataka
- analiza korisničkih zahtjeva i njihovo prevođenje u dizajn baze podataka
- izrada i testiranje novih funkcionalnosti
- optimizacija SQL upita
- sudjelovanje u izradi i implementaciji rješenja u sklopu korisničkih projekata u suradnji s ostatkom razvojnog tima
- suradnja s timom korisnika u skladu s ugovornim obvezama i područjem rada
- izrada dokumentacije i izvještaja iz područja svoje odgovornosti
- definiranje, planiranje i provođenje aktivnosti na instalaciji, konfiguraciji i implementaciji izmjena na sustavima za upravljanje bazama podataka
- osiguravanje rada sustava za upravljanje bazama podataka na odgovarajućoj razini dostupnosti, kapaciteta i performansi
- predlaganje unapređenja, implementacija i administracija procesa izmjene konfiguracije sistema za upravljanje bazama podataka
- sudjelovanje u rješavanju incidenata i problema iz svog područja, analiza i otkrivanje uzroka, predlaganje i realizacija mjera za njihovo otklanjanje

Uvjeti

- VŠS/VSS informatičkog usmjerenja (FER, FESB, FOI, PMF, TVZ ili srodni fakulteti/veleučilišta)
- izvrsno poznavanje rada s relacijskim bazama podataka
- napredno korištenje SQLa, poznavanje metoda i tehnika optimizacije SQL upita
- razumijevanje ER dijagrama i transformacija poslovnih i korisničkih zahtjeva u iste
- iskustvo sa instalacijom, administracijom i optimizacijom relacijskih baza podataka
- kreativnost i ustrajnost u rješavanju zadataka, sposobnost za brzo i samostalno snalaženje u novim područjima i metodama
- kooperativnost i sklonost timskom radu, komunikativnost i prilagodljivost
- znanje engleskog jezika
- izvrsno poznavanje MS Office alata

Prednosti:
- dvogodišnje iskustvo u administraciji baza podataka
- poznavanje Informix baze podataka
- radno iskustvo u enteprise okruženju
- iskustvo u Linux okruženju (shell scripting i / ili drugi skriptni jezici)
- iskustvo u radu s NoSQL bazama podataka

Ukoliko se javi osoba s manje radnog iskustva mogućnost probnog roka.

Stručna sprema:

Viša stručna sprema, Stručni prvostupnik, Sveučilišni prvostupnik, Stručni specijalist, Visoka stručna sprema, Magistar struke

Jezici:

Engleski (napredno)

Vještine:

Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet

Što nudimo

Nudimo Vam:
- rad u dinamičnom i ugodnom okruženju/timu
- rad na jedinstvenim projektima u regiji
- profesionalni razvoj i napredovanje kroz sudjelovanje u razvoju velikih poslovnih aplikacija
- stalna razmjena stručnih znanja i iskustava
- profesionalna edukacija
- stimulativna primanja
- team building-e
- interne edukacije
- klizno radno vrijeme

Vrsta zaposlenja:

Stalni radni odnos

Ostale informacije

Prosječna plaća u kategoriji
IT, telekomunikacije iznosi 6.747,2 kuna.