Send to friend

This ad is not active. Ad application not possible.

Učitelj povijesti (m/ž)

This job ad is provided by PosLovac, mobile app for jobseekers.

Mali Lošinj

Application deadline:

  • OSNOVNA ŠKOLA MARIA MARTINOLIĆA

Job description

Opis poslova: poslovi tajnika škole.

Na temelju čl. 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18) i članka 100. Statuta, Osnovna škola Maria Martinolića objavljuje natječaj.

Objavljuje se natječaj za popunu sljedećih radnog mjesta: Učitelj povijesti (m/ž) na nepuno neodređeno (16 sati tjedno) radno vrijeme.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.
Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje, koriste se neutralno i odnose se jednako na muške i ženske osobe.

Za sva radna mjesta postoji mogućnost ugovaranja probnog rada.

Kandidati za radna mjesta učitelja moraju ispunjavati opće i posebne uvjete propisane čl. 105. i 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17 i 68/18) te Pravilnikom o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (NN 6/19).

Kandidat za radno mjesto tajnika mora ispunjavati uvjete prema čl. 105. stavak 16. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17 i 68/18):

a) sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički diplomski stručni studij javne uprave

b) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a)

Tajnik će obavljati poslove u matičnoj školi propisane Pravilnikom o djelokrugu rada tajnika te administrativno-tehničkim i pomoćnim poslovima koji se obavljaju u osnovnoj školi (NN 40/2014).

Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati su dužni priložiti:
- životopis
- dokaz o stupnju i vrsti stručne spreme
- domovnicu
- rodni list
- elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO
- uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak (ne starije od mjesec dana)

U prijavi je potrebno naznačiti redni broj i naziv radnog mjesta za koje se prijava podnosi.
Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja dostaviti osobno ili poslati poštom u roku od 8 dana od objavljivanja natječaja, na adresu škole: OŠ Maria Martinolića, Omladinska 11, 51550 Mali Lošinj.

Zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školi propisane su člankom 160. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17 i 68/18).
Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi za natječaj pozvati se na to pravo i priložiti sve zakonom predviđene dokaze o ostvarivanju prava na koje se poziva.
Kandidat koji se poziva na pravo prednosti prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji treba dostaviti dokaze iz st.1. čl.103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (poveznica: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/NG/12%20Prosinac/Zapo%C5%A1ljavanje/POPIS%20DOKAZA%20ZA%20OSTVARIVANJE%20PRAVA%20PRI%20ZAPO%C5%A0LJAVANJU.pdf ).

Samo osoba koja podnese pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz natječaja smatra se kandidatom.
Prijavom na natječaj kandidati daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe provedbe natječajnog postupka.

Procjena, vrednovanje i odabir kandidata provode se u skladu s odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Maria Martinolića.
Škola će na mrežnim stranicama (www.os-mmartinolica-mali-losinj.skole.hr) objaviti obavijest i uputu kandidatima o vremenu i mjestu održavanja testiranja te uputu kandidatima o područjima provjere, najmanje pet dana prije dana određenog za testiranje.

Rezultat testiranja i poziv kandidatima na razgovor objavljuje se na mrežnoj stranici škole.
Prije odabira, predloženi kandidati bit će pozvani da dostave dokumentaciju u izvorniku ili ovjerenoj preslici.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni najkasnije dva dana nakon donošenja odluke o odabiru kandidata objavom na mrežnoj stranici škole.
Natječaj će se objaviti na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Zavoda za zapošljavanje te na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči škole 10.10.2019.

Other

Categories:

Education and Science

Education Recommendations

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Education and Science iznosi 887,26 EUR (6.685,05 kuna).