Send to friend

This ad is not active. Ad application not possible.

Računovođa / knjigovođa (m/ž)

This job ad is provided by PosLovac, mobile app for jobseekers.

Kloštar Ivanić

Application deadline:

  • ŠINJOR d.o.o.

Job description

- samostalno obavljanje računovodstveno - knjigovodstvenih poslova
- kontrola, unos i knjiženje poslovne dokumentacije, ulaznih računa HR, INO usluge i robe, knjiženje i rasknjiženje računa kartičara HR I INO. za primljene troškove društva
- izrada izlaznih računa po nalogu direktora, izrada E RAČUNA i puštanje u sustav Fine, kontrola prateće dokumentacije i knjiženje
- praćenje, kontrola, obračun i knjiženje putnih naloga
- mjesečni obračun PDV-a, Obrazac URA, PDV-S, ZP, PPO, predaja obrazaca sustava e-porezna
- Rad u aplikacijama potrebnim za rad tvrtke E-ONTO, TRANSPOREON, E-MIROVINSKO, E-ZDRAVSTVENO
- izrada statističkih izvještaja za potrebe tvrtke na zahtjev DZS-a ( odabrana istraživanja )
- izrada raznih ugovora u trenutku nastanka istih – prodaje, najma, ustupa
- prijava i odjava zaposlenih, objava natječaja, izrada ugovora o radu, izrada radnih dozvola za strane državljane – zaposlenike tvrtke, prijava ministarstvu, briga oko isteka, podrška direktoru
- vođenje registra sitnog inventara i osnovnih sredstava, obračun amortizacije i knjiženje, praćenje registracija vozila
- priprema i slanje računa za povrate poreza iz EU, izrada zahtjeva za trošarine, izrada i slanje izvještaja za korištenje CEMT dozvola
- vođenje blagajne i zaduženja gotovine prema zaposlenicima
- praćenje i plaćanje leasing obveza, izrada novih zahtjeva po nalogu uprave
- samostalno obavljanje računovodstvenih aktivnosti vezanih uz transakcije s inozemnim i domaćim kupcima, praćenje i knjiženje analitike kupaca i dobavljača, briga oko redovite naplate, praćenje salda stanja računa na određenim aplikacijama naplata cestarine te doplata istih, nabava uredskog materijala, briga i vođenje računovodstvenim principima, standarda i internim uputama
- aktivna suradnja s poreznom upravom, bankama i svim relevantnim institucijama potrebnim za rad računovodstva
- redovno praćenje platnog prometa , knjiženje izvoda INO,HR,PODRAČUN
- izrada završnog računa, GFI-POD, PD OBRAZAC, OKFŠ, bilance, godišnjeg obračuna poreza i doprinosa
- praćenje i implementiranje stručnih i zakonskih promjena iz svog djelokruga odgovornosti

Uvjeti:
- SSS/VŠS ekonomskog usmjerenja, financijsko/računovodstveni smjer
- minimalno 3 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
- izvrsno poznavanje uredskih programa (MS Office), nužno je odlično znanje rada u Excelu, Wordu
- poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu ali nije uvjet
- proaktivnost i energičnost u poslu, spremnost na brzo učenje
- samostalnost i samoinicijativnost u pristupu izazovima u novim otvorenim poslovima
- poznavanje i razumijevanje komercijalnog aspekta poslovanja, uredsko poslovanje, poslovno dopisivanje i poslovna komunikacija sa klijentima u svom djelokrugu posla
- sposobnost rješavanja problema te dijeljenje znanja i informacija
- točnost, ažurnost, sistematičnost i odgovornost u obavljanju radnih zadataka

Prednosti:
- iskustvo rada u računovodstvenom programu SYNESIS
- iskustvo rada u prijevozničkoj djelatnosti

Nudimo:
- poticajna primanja
- izazovan i dinamičan posao u ugodnom mladom radnom okruženju
- priliku za osobni i profesionalni razvoj
- rad u inovativnoj, rastućoj i poticajnoj sredini

Education Recommendations

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Economy, Finance and Accounting iznosi 988,52 EUR (7.448,02 kuna).