Poll

U oglasima za posao najvažnija mi je, od ponuđenih, informacija o:

  • radnoj atmosferi unutar tvrtke (npr. izjave i fotografije samih zaposlenika) (10%)
    (148)
    Comments (8)

    Comments

    zadovoljstvo i međusobno uvažavanje je prvi ključ za uspjeh bilo koje radne skupine, sve kreće od radne atmosfere..

    Jer je po mom iskustvu mobing normalna stvar u 90% firmi

    Radna atmosfera (međujludski odnosi) su mi bitniji od plaće i razmišljam ozbiljno o odlasku zbog toga,to bi mi bila već druga tvrtka kao primjer otkaza iz navedenih razloga

    Ako se ne slazemo s kolegama kakao raditi bez grca na poslu

    Slika govori 1000 rijeci.

    dobra radna atmosfera je sve

    jako bitno za produktivnost u radu su medju-ljudski odnosi i samim tim zadovoljstvo obadvije strane i poslodavca i zaposlenika.

    Osim plaće, važni su uvjeti rada i međuljudski odnosi; lakše odrađivanje radnih zadataka

  • izgledu poslovnog prostora (npr. galerija fotografija) (3%)
    (39)
  • plaći (npr. raspon plaće ili konkretan iznos plaće) (41%)
    (586)
    Comments (36)

    Comments

    Efikasnost i učinak u radu je uvjek bitan, al za to da se uredno i korektno plati , bez obzira koliko se radi, ako treba i cijeli dan nije nikakav problem.

    Primarna i formacija. Ako su u stanju taksativno nabrojati sve buduce obveze, bilo bi fer spomenuti i koliko su spremni to i platiti.

    želim zaraditi preko ljeta, da mogu studirati u ZG

    Normalno da je plaća ta koja diktira sve nomeže čovjek živjet sa 3000kn

    to bi trebalo biti jasno naznačeno u oglasu

    zbog krize

    Jer to je razlog zaposlenja

    konkretan iznos plaće jer plaćam stan,kredit i skolujem klinca. nas troje živi od jedne plaće tevsi nemogu priuštiti raditi za manje od 3500

    da li je prijevoz placen,topli obrok

    Zakonom obvezati posrednike (HZZ, MojPosao.net, Posao.hr, Bika.net itd.) da u oglasu obavezno navedu iznos plaće (pa makar bio to i raspon plaće od-do) za radno mjesto. Kratko i jasno.

    iznos kao i redovitost isplate

    Nadopuna pošto nema mogućnosti izbora dvije ili više opcija,zanima me još uvijeti rada!

    Svi mi prije svega radimo za plaću

    Moramo biti iskreni: ovo je glavni razlog zašto radimo, sve ostalo (koliko god bilo važno) je tek sekundarno

    možeš izabrat samo jednu stavku,a zanima me puno više, u svakom slučaju prisiljeni smo prvo gledati na plaću jer su koliko god se nekome činile velike, veoma mizerne i nedovoljne za preživjet...

    7000-10000

    konkretan iznos place

    7000-10.000

    Samo da mi se kurca napušite.

    Sve za nula kuna

    vrednovanje tvog rada.

    Od plaće se žive, a sve ostalo su glazbene želje.

    konkretan iznos plaće

    Što niti u jednom oglasu u pravilu nije navedeno.

    Radi se za novac ipak

    Poslodavci rijetko otvoreno kažu kolika je plaća, a ako ih pitaš se uvrijede. Pravo svakog radnika je unaprijed znati na koji iznos plaće pristaje ukoliko prihvati posao.

    izbjegava trosenje vremena i za poslodavca i posloprimca

    Raspon plaće, a na razgovoru konkretan iznos.

    Sve je bitno, opis posla, kao i ono što se nudi. NO poslovi oglašeni na ovoj stranici su uglavnom već popunjeni, a ovo je samo pro forma davanje oglasa.

    početni iznos te koliko će se mijenjati tijekom vremena/napredovanja

    i sve ostalo /uvjeti rada/

    Poslodavci umjesto da kažu o kojoj plaći je riječ istražuju najnižu moguću na razgovorima.

    Unaprijed bi znao dali da se javim na neki oglas ili ne i izbjegao cijelu proceduru pisanja zamolbi, informativnih razgovora i sl.

    svi kukakju da nema radnika za turizam, ali nitko ne nudi zadovljavajuću plaću

    Zanimljivo je kako poslodavci u zadnje vrijeme sa svojim funny oglasima pokusavaju nekoga privuci, a kad dodje na red razgovor o placi nude konobarske place..stoga vas milim da svoj humor ostavite doma a da bude ozbiljni u pregovorima oko place jer dzabe nitko nece raditi..odnosno za ono sto nudite u danasnjim vremenima bih vam dosao 4h dnevno odraditi..

    Raspon plaće i o čemu on ovisi

  • uvjetima rada (npr. broj radnih sati, plaćen prekovremeni ili rad u smjeni) (31%)
    (437)
    Comments (15)

    Comments

    Cijenim iskrenost poslodavca. Volim kad mi se iskreno kaže: da, radi se prekovremeno i biti će Vam plaćeno ili neće Vam biti plaćeno, dobit ćete slobodan dan i sl... Iskrenost je jako važna jer onda nema neugodnih iznenađenja i osjećaja prevarenosti, ljutnje, ...

    konkretan opis posla

    Najbitniji podatak je broj radnih sati i plaćanje/neplaćanje prekovremenih. Radnik koji za plaću od 5000,00 kn neto radi 70 h, u stvarnosti radi za minimalnu plaću.

    uvjeti su vazni i zbog plaće i zbog okruzenja u kojem se radi..spontanost i sposopnost snalazenja u poslu je veoma bitna

    I naravno placa

    Većina oglasa ne sadrzi osnovu trazenja posla a to su benefiti koje ostvarujemo kod poslodavca.

    Rad u smjeni

    Organizirano vrijeme za rad i obitelj

    Ali i sama neto placa

    nisam robot

    Organizacija života-volim kad je sve unaprijed definirano.

    Imati ljudski odnos i ne strahovati za posao kad se dijete razboli, poštovanje slobodnog vremena

    Da znam zašto radim, a ne da sam u ne poznanici

    plaća i radni sati

    unaprijed navedeni uvjeti rada pokazuju kako poslodavac transparentno prikazuje realnu sliku rada u poduzeću, dok je vrlo često slučaj da se takvi detalji kriju i kasnije ta očekivanja podrazumijevaju od zaposlenika, tj. smatraju da zaposlenik samo neplaćenim prekovremenim radom pokazuje koliko želi taj posao

  • ravnoteži privatnog i poslovnog života (npr. fleksibilno radno vrijeme, rad od kuće) (15%)
    (215)
    Comments (1)

    Comments

    Ukoliko to firma cijeni i plaća nemam problema s prekovremenim radom i količinom posla bilo na radnom mjestu ili od kuće. Vikenede i praznike želim za sebe.