+1

Volonter u Nacionalnom pozivnom centru za žrtve kaznenih djela i prekršaja (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

  • Udruga za podršku žrtvama i svjedocima
  • Adresa: Ljudevita Gaja 12, Vukovar, 32000 Vukovar
  • Web: http://www.pzs.hr

Udruga za podršku žrtvama i svjedocima je, u suradnji s Ministarstvom pravosuđa i Programom Ujedinjenih naroda za razvoj Hrvatska (UNDP), u srpnju 2013. godine, osnovala Nacionalni pozivni centar za žrtve kaznenih djela i prekršaja s jedinstvenim standardiziranim besplatnim brojem za žrtve 116 006. Time je Republika Hrvatska postala peta zemlja u Europi sa standardiziranim brojem 116 006. Nacionalni pozivni centar za žrtve kaznenih djela i prekršaja:

- osigurava informiranje o pravima žrtava, svjedoka i oštećenika
- pruža emocionalnu podrške žrtvama svjedocima i članovima obitelji
- upućuje na relevantne institucije i organizacije civilnog društva koje pružaju stručnu pomoć te pružanje različitih praktičnih informacija
- nadležan je i za informiranje o ostvarivanju prava na novčanu naknadu žrtvama kaznenih djela

Opis posla

Nacionalni pozivni centar za žrtve kaznenih djela i prekršaja obuhvaća:
- pružanje emocionalne podrške
- pružanje pravnih informacija (o kaznenom i prekršajnom postupku te pravima žrtve/oštećenika/svjedoka)
- pružanje ostalih praktičnih informacija
- upućivanje na relevantne institucije i organizacije civilnog društva za daljnju specijaliziranu podršku i pomoć

Od volontera se očekuje obavljanje aktivnosti propisanih djelokrugom rada Nacionalnog pozivnog centra.
Volonterska obveza obuhvaća dežuranje na liniji jednom tjedno u trajanju od 4 sata.
Osim toga, obvezno je pohađanje osnovne edukacije za rad na liniji, kao i dodatnih edukacija kroz godinu.

Uvjeti

- otvorenost i nediskriminatorno ponašanje prema svim pripadnicima društva

Jezici:

Engleski (osnovno)

Vještine:

Word

Što nudimo

Pogodnosti uključuju:
- dinamično i empatično radno okruženje
- prilika za unaprjeđenjem komunikacijskih vještina i pravnih znanja
- preporuka za posao nakon odvolontiranih 200 sati
- izdavanje Potvrde o kompetencijama stečenim volontiranjem
- umrežavanje s ostalim organizacijama civilnog društva
- pohađanje brojnih edukacija, radionica i seminara

Vrsta zaposlenja:

Volontiranje

Ostale informacije

Prosječna plaća u kategoriji
Ostalo iznosi 3.142,76 kuna.