+1
Pošalji prijatelju

Inženjer za potporu razvoju i produkciji - DevOps (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

Mips d.o.o., tvrtka kćer Hrvatske pošte d.d. s više od 26 godina iskustva u razvoju poslovnih aplikacija, u stalnom je razvojnom ciklusu svog temeljnog produkta – Mips sustavom za poštansko poslovanje. Radimo razne zanimljive projekte uz pomoć najmodernijih tehnologija, od mobilnih preko klasičnih web aplikacija pa sve do DWH i integracijskih projekata koji su jedinstveni na tržištu. Mala smo i agilna tvrtka, tako da ćeš imati priliku se okušati u svim dijelovima razvojnog procesa i pronaći mjesto koje ti najbolje odgovara unutar tima.

Imaš diplomu i želju postati dio našeg inovativnog mladog tima, u dinamičnom i zahtjevnom poslovnom okruženju, ovo je idealan posao za tebe:

Opis posla

Rad u IT timu na poslovima izrade i održavanja velikih poslovnih sustava. Suradnja s analitičarima / projektantima, programer ima i administratorima baze podataka kao podrška za razvoj, dizajniranje i održavanje razvojnih, testnih i produkcijskih okolina i sustava.

Što bi bila tvoja zaduženja:

  • razvoj, dizajniranje i održavanje razvojnih, testnih i produkcijskih okolina i sustava
  • izrada programske podrške neophodne za integraciju aplikacija s perifernom opremom i funkcioniranje sustava
  • postavljanje i održavanje midleware sustava i aplikacijskih servera
  • postavljanje i upravljanje procesima konfiguracije razvojnih, testnih i produkcijskih okolina
  • odabir, korištenje i održavanje alata za automatizaciju setupa komponenti potrebnih za rad servisa i softwarea
  • izrada, nadzor i upravljanje sustava za automatsku izradu verzija aplikacija i puštanje u testnu i produkcijsku okolinu (continuous integration / delivery)
  • izrada automatiziranih procedura za nadzor aplikacija i sustava u testnom i produkcijskom okruženju (system monitoring, log management)
  • izrada i automatizacija sustava izrade pričuvnih kopija izvornog koda, razvojnog okruženja
  • jasno i učinkovito dokumentiranje
  • izrada planova preventivnih mjera za osiguranje efikasnog rada sustava, provođenje i praćenje tih mjera
  • suradnja s drugim odjelima na provedbi i razvoju novih inicijativa
  • suradnja s proizvođačem/dobavljačem/ OpenSource zajednicom korištenih SW proizvoda/alata i praćenje novih verzija istih
  • obavljanje drugih zadataka u skladu s naravi i vrstom poslova koje obavlja, na zahtjev neposredno nadređenog

Što očekujemo:

  • VŠS/VSS informatičkog usmjerenja (FER, FESB, FOI, PMF, TVZ ili srodni fakulteti/veleučilišta)
  • znanje engleskog jezika
  • programiranje u jednom ili više programskih jezika C, C ++, C #, Java, Groovy
  • poznavanje relacijskog modela baza podataka i SQLa
  • poznavanje upravljanja konfiguracijom (Configuration Management), metoda agilnog razvoja softwarea i upravljanja životnim ciklusom aplikacije (ALM)
  • poznavanje razvoja softwarea metodama stalne integracije i isporuke (Continuous Integration / Delivery) i alata koji ih podržavaju npr. Jenkins
  • poznavanje alata za upravljanje izvornim kodom (npr. GIT, Subversion)
  • sposobnost otklanjanja i dijagnosticiranja poteškoća u više tehnologija po potrebi
  • prilagodljivost okolini koja se brzo mijenja i kreativan rad s minimalnim nadzorom
  • izvrsne vještine upravljanja vremenom u rješavanju višestrukih prioriteta s individualnim rokovima
  • kreativnost i ustrajnost u rješavanju zadataka, sposobnost za brzo i samostalno snalaženje u novim područjima i metodama
  • kooperativnost i sklonost timskom radu, komunikativnost i prilagodljivost ali i samostalnost
  • izvrsno poznavanje MS Office alata

Priželjkujemo (ali nije obaveza) i:

  • napredno poznavanje Linuxa i shell-a (bash)
  • iskustvo u skriptnim jezicima kao što su Perl ili Python
  • iskustvo s Windows Server administracijom i skriptiranjem
  • iskustvo s virtualnim strojnim okruženjima (npr. VMWare, AWS, Cloud tehnologije)
  • iskustvo u virtualizaciji korištenjem nekih od alata kao npr. KVM ili Docker
  • iskustvo s alatima kao što su Puppet, Chef, Ansible
  • iskustvo s alatima za nadzor kao što je npr. ELK
  • iskustvo rada u agilnom okruženju
  • radno iskustvo u enteprise okruženju

Što možeš očekivati od nas:

  • rad u dinamičnom i ugodnom okruženju/timu
  • rad na jedinstvenim projektima u regiji
  • profesionalni razvoj i napredovanje kroz sudjelovanje u razvoju velikih poslovnih aplikacija
  • stalna razmjena stručnih znanja i iskustava
  • profesionalna edukacija
  • team building-e
  • interne edukacije
  • klizno radno vrijeme

Zvuči privlačno?

Pošalji nam svoju prijavu putem linka za prijavu i pružit će ti se mogućnost da postaneš dio našeg tima te se profesionalno razvijaš kroz sudjelovanje na jedinstvenim projektima u regiji.

10110 Zagreb | Vrbani 4 | T. +385 (0)1 6626 780 | F. +385 (0)1 6626 783 | www.mips.com.hr

Prijavi se na oglas
Pošalji prijatelju Isprintaj

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    IT, telekomunikacije iznosi 6.747,2 kuna.