+1
Pošalji prijatelju

Tajnik (direktor) Društva (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

  • DRUŠTVO ARHITEKATA ZAGREBA

Društvo arhitekata Zagreba (DAZ) strukovna je organizacija koja djeluje s ciljem razvijanja i afirmiranja hrvatske arhitekture i urbanizma, kulture prostora i zaštite čovjekova okoliša. Povijesni je baštinik Kluba inžinirah i arhitektah u Zagrebu koji je osnovan 2. ožujka 1878., u Ilici 6 u Zagrebu, s upisanih 35 članova iz Zagreba i 48 s područja uže Hrvatske i Slavonije. Pod današnjim imenom Društvo arhitekata Zagreba kao strukovna udruga zagrebačkih arhitekata djeluje od 1956. godine. Od 1960. DAZ je gradsko društvo arhitekata unutar Saveza arhitekata Hrvatske (SAH). Od 1993. Društvo arhitekata Zagreba je članica Udruženja hrvatskih arhitekata (UHA). DAZ u 2017. godini ima preko 1000 aktivnih članova, uglednih arhitekata, urbanista, inženjera krajobrazne arhitekture i dizajnera interijera. U svom djelovanju DAZ zastupa interese članova, organizira i provodi natječaje iz područja arhitekture i urbanizma, organizira i priprema stručni i obrazovni program te sudjeluje u pripremama prijedloga zakona i propisa koji utječu na sudbinu arhitektonskog stvaralaštva. Društvo arhitekata Zagreba najutjecajnija je strukovna udruga u području arhitekture, a web sjedište DAZ-a jedan je od najposjećenijih portala ove struke. Klub Društva arhitekata ima 50 godišnju tradiciju u kojem se okupljaju arhitekti kao i šira kulturna publika oko raznolikog i bogatog godišnjeg programa. Tijekom godine program DAZ-a poprati više od 8.000 sudionika.

Opis posla

Tajnik (direktor) Društva arhitekata Zagreba obavlja poslove prema statutu Društva arhitekata Zagreba.
Zastupa i predstavlja Društvo sukladno zakonu i Statutu. U svom djelovanju svoje aktivnosti koordinira s Predsjednikom Društva. Obavlja slijedeće poslove:
- U odnosu prema Upravnom odboru izvršava odluke Upravnog odbora, predlaže Upravnom odboru mjere za unaprjeđenje rada Ureda i Društva, prisustvuje sjednicama Upravnog odbora, priprema prijedloge odluka i zaključaka koje donose tijela upravljanja Društva, predlaže Upravnom odboru dugoročni program rada i razvoja Društva, predlaže Upravnom odboru donošenje Pravilnika o organizaciji rada Ureda i ostale akte, predlaže Upravnom odboru plan rada Društva i financijski plan za tekuću poslovnu godinu, predlaže Upravnom odboru izvještaj o radu i završni financijski izvještaj za proteklu godinu i redovno podnosi izvještaje Upravnom odboru na sjednicama Upravnog odbora.
- U osiguravanju rada Ureda i Društva ustrojava, organizira i vodi rad i poslovanje Ureda društva, osigurava realizaciju programa i planova Društva, predlaže Upravnom odboru zasnivanje radnih odnosa, preraspodjelu zaposlenika na drugo radno mjesto, nagrađivanje rada zaposlenika te prekid radnog odnosa sa zaposlenicima u skladu sa zakonom i općim aktima Društva, organizira i osigurava javnost rada Ureda i Društva, osigurava cjelovito vođenje, čuvanje i arhiviranje službene dokumentacije, odgovara Upravnom odboru za financijsku stabilnost društva,
o potpisuje naloge i sklapa ugovore do iznosa određenog odlukom Upravnog odbora, a preko tog iznosa samo uz suglasnost Upravnog odbora, odgovara za kvalitetu međuljudskih odnosa i osigurava optimalne tehničke i prostorne preduvjete za rad Društva i Ureda
- Te obavlja i druge poslove utvrđene Statutom i općim aktima i u skladu sa zakonom, te ostale poslove sa svrhom učinkovitog djelovanja Društva.
Za Tajnika (direktora) može biti imenovana osoba koja ima najmanje visoku stručnu spremu, aktivno znanje najmanje jednog svjetskog jezika, organizacijske sposobnosti i najmanje pet godina iskustva u sličnim poslovima, te poznavanje specifičnosti arhitektonske scene.
Poslovi koji se provode u društvu, i dio su obveza i ovog radnog mjesta, su provođenje natječaja, stručnih programa i posebnih projekata, vođenje članstva, donacija i sponzorstava te upravljanje financijama.
Radno vrijeme je prema potrebama društva, te se dio posla ostvaruje u popodnevnim i večernjim satima.

Uvjeti

Visoka stručna sprema arhitektonskog smjera s razumijevanjem uredskog poslovanja i upravljanja su prednost.

Stručna sprema:

Visoka stručna sprema, Magistar struke

Potrebne godine iskustva:

5

Jezici:

Engleski (osnovno)

Vozačka dozvola:

B

Vještine:

Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet, AutoCAD, Photoshop

Što nudimo

Vrsta zaposlenja:

Na određeno vrijeme

Plaća:

Od 6000 do 9000 kn

Ostale informacije

Prijavi se na oglas
Pošalji prijatelju Isprintaj

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Arhitektura iznosi 5.956,44 kuna.