Pošalji prijatelju

Koordinator kreditne kontrole (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

  • SCOTT BADER d.o.o. za proizvodnju umjetnih smola i kemikalija
  • Adresa: Radnička cesta 173 i, 10000 Zagreb
  • Web: http://www.scottbader.com

Opis posla

SCOTT BADER d.o.o., Zagreb, Radnička cesta 173 i, jedan od vodećih proizvođača u kemijskoj industriji u regiji, član grupacije Scott Bader sa sjedištem u Velikoj Britaniji, objavljuje natječaj za radno mjesto:

Koordinator kreditne kontrole (m/ž).

Osnovni poslovi i odgovornosti:
- razvoj i vođenje efikasnog tima kreditne kontrole, koji će biti podrška u poslovanju evropskim kompanijama Grupe
- analiziranje kreditnog rizika i suradnja sa odgovarajućim odjelima radi poduzimanja mjera za minimiziranje rizika u naplati potraživanja, postavljanje odgovarajućih kreditnih limita i uvjeta plaćanja
- otvaranje novih kupaca, održavanje baze kupaca, ažuriranje podataka o bankama, kontaktima i ostalim detaljima, osiguravajući točnost i ažurnost evidencija
- suradnja sa vanjskim kućama za procjenu kreditnog ratinga, pribavljanje i analiza izvještaja o kreditnom ratingu kupaca i predlaganje kreditnih limita rukovoditeljima
- postupci naplate potraživanja od kupaca sukladno procedurama Grupe
- evidencija o osiguranju potraživanja
- odobravanje isporuka sukladno propisanoj proceduri Grupe
- analize potraživanja i izrada izvještaja sukladno potrebama poduzeća i Grupe
- analiza i usmjeravanje ka stalnom poboljšanju procesa vezano uz kreditnu kontrolu i naplatu potraživanja

Uvjeti

Temeljni zahtjevi:
- izvrsno znanje engleskog jezika, u govoru i pismu
- poželjno znanje francuskog jezika
- razumijevanje financijskih izvještaja i izvještaja o kreditnom ratingu
- MS Excel – sposobnost kreiranja i korištenja tabela, uključujući pivot tabele, looksups-a i ostale analitičke tabele; visoka razina korištenja Microsoft Office-a
- sposobnost jasnog i efikasnog usmenog i pismenog komunicaranja sa internim I eksternim kontaktima na svim nivoima
- odlična suradnja u okviru tima kao i sa interfukcionalnim timovima u Grupi
- spremnost za stalno učenje i razumijevanje regulative u međunardnom okruženju

Obrazovanje i iskustvo:
- univerzitetsko obrazovanje, Ekonomski fakultet ili slično poslovno usmjerenje
- iskustvo u radu u kreditnoj kontroli i knjigovodstvu kupaca, sa dokazanim poslovnim pristupom kroz rad na širim bazama kupaca u međunarodnom okruženju
- analiziranje i pouzdanost u interpretiranju podataka

Poželjno:
- napredni tečaj Excel-a
- iskustvo u radu sa različitim softverskim paketima u računovodstvu proizvodnih poduzeća, kao što je M3
- iskustvo u radu u proizvodnom poduzeću (kemijskoj industriji)

Od kandidata se očekuje:
- preuzimanje inicijative u radu, uz spremnost za intenzivan rad i učenje
- timski rad
- analitičnost, točnost, poklanjanje pažnje detaljima te metodičan pristup poslu i izgrađena sposobnost za postavljanja prioriteta u organizaciji u zahtjevnim uvjetima
- etičnost i ponašanje u skladu sa vrijednostima Scott Bader-a i temeljnim poslovnim načelima

Stručna sprema:

Visoka stručna sprema, Magistar struke

Jezici:

Engleski (izvrsno), Francuski (prednost)

Vještine:

Word, Excel, Power Point, Outlook

Što nudimo

- rad u uspješnom i stabilnom poduzeću
- pozitivnu radnu atmosferu i stimulativan tim
- kompetitivna primanja i beneficije
- mogućnost osobnog razvoja

Vrsta zaposlenja:

Na određeno vrijeme, Stalni radni odnos

Ostale informacije

Započni prijavu

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Ekonomija, financije i računovodstvo iznosi 5.854,32 kuna.