Pošalji prijatelju

Voditelj uredničkih poslova (m/ž)

Rijeka

Rok prijave:

IntechOpen vodeći je svjetski izdavač znanstvenih knjiga u otvorenom pristupu. Osnovan je 2004. godine od strane znanstvenika vođenih idejom kako pristup znanstvenim istraživanjima treba biti besplatan i lako dostupan svima. Njihova je ideja rezultirala sa više od 5,100 objavljenih knjiga i 63,000 znanstvenih radova iz područja znanosti, tehnologije i medicine te suradnjom sa više od 126,000 znanstvenika iz cijeloga svijeta.
Danas, sa sjedištem u Londonu, surađujemo sa znanstvenicima sa najprestižnijih svjetskih Sveučilišta kao što su Harvard, Stanford, MIT, Oxford, a među našim mnogobrojnim autorima nalaze se i dobitnici Nobelove nagrade Prof. Harold W. Kroto, Prof. Yoshinori Ohsumi i Prof. Dr. Gérard Mourou.

Međunarodna znanstvena zajednica prepoznala je rad IntechOpen-a, naš portfelj se širi i stoga tražimo predane, ozbiljne i ambiciozne članove tima koji će nam se pridružiti u podržavanju znanstvenog napretka.

Opis posla

Uslijed povećanja opsega portfelja znastvenih knjiga tražimo odgovornu osobu s naprednim poznavanjem engleskog jezika za radno mjesto:

- Područje tehničkih znanosti / Područje biomedicinskih znanosti.

Odgovornosti:
- razvoj kataloga knjiga, stvaranje novih kolekcija ili pokretanja novih izdanja, novih tema
- akvizicija (i/ili podrška akviziciji) urednika/članova uredništva
- podrška u akviziciji autora
- podrška voditeljima izdavačkog procesa po pitanju suradnje sa urednicima
- suradnja s članovima ostalih odjela za razvoj procesa izdavanja knjiga
- akvizicija monografija i srodnih izdavačkih projekata
- suradnja pri vođenju urednika kroz proces selekcije i recenzije znanstvenih radova
- aktivnosti analize knjiga i suradnika
- sporedni izdavački poslovi (priprema i obrada podataka)
- slanje certifikata i potvrda suradnicima
- priprema (ili podrška u pripremi) tjedne statistike
- ostale poslove vezane uz obavljanje poslova navedenog radnog mjesta

Uvjeti

Potrebna stručna znanja:
- VSS zdravstvenog ili tehničkog smjera
- visoka razina poznavanja engleskog jezika u govoru i pismu
- napredno poznavanje rada na računalu, internet tražilica i MS Office softverskog paketa
- sposobnost brzog učenja i lake prilagodbe na nove softvere

Prednost imaju kandidati koji posjeduju neka od navedenih znanja/iskustva:
- iskustvo iz područja znanstvenog izdavaštva, znanstvenih konferencija i znanstvene komunikacije
- iskustvo u poslovima korisničke podrške

Od kandidata očekujemo:
- visoku razinu samostalnosti i proaktivnosti u radu
- razvijene komunikacijske i organizacijske vještine
- odgovornost u poštivanju kvalitete i rokova
- timski rad
- kooperativnost, fleksibilnost i izraženu sklonost timskom radu
- poštivanje rokova i preciznost
- pouzdanost i posvećenost dnevnim obavezama
- želju za kontinuiranim učenjem i razvojem

Ukoliko ste zainteresirani za rad na ovoj poziciji molimo Vas da se na natječaj prijavite slanjem svog životopisa putem linka za prijavu.

Stručna sprema:

Visoka stručna sprema, Magistar struke

Što nudimo

- rad u dinamičnoj radnoj atmosferi
- mogućnost rada na daljinu
- redovita i stimulativna primanja
- ugovor na određeno vrijeme uz mogućnost ugovora na neodređeno vrijeme

Vrsta zaposlenja:

Stalni radni odnos

Ostale informacije

Započni prijavu

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Zdravstvo, socijalni rad iznosi 5.814,99 kuna.