Pošalji prijatelju

Računovođa / Voditelj računovodstva (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

  • Inditex

Inditex grupacija (Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho) vodeća je modna kompanija s više od 7.400 trgovina u 96 zemalja.

Za naše sjedište u Zagrebu tražimo osobu na poziciji:

RAČUNOVOĐA / VODITELJ RAČUNOVODSTVA - ACCOUNTANT / CHIEF ACCOUNTANT (m/ž)

Ova pozicija je pod nadzorom financijskog i regionalnog direktora tržišta te središnjeg odjela za računovodstvo INDITEX grupe.

OPIS POSLA:

  • Organizacija dnevnih zadataka, nadzor računovođa i informiranje djelatnika u trgovini o primjeni korporativnih politika i procedura
  • Osiguravanje točnog i pravovremenog mjesečnog, kvartalnog i godišnjeg zatvaranja računovodstvenih perioda
  • Kontakt s poreznim i ostalim državnim tijelima te pravovremeno pripremanje poreznih i statističkih izvještaja
  • Osiguravanje pravovremenog izvještavanja prema grupi
  • Podrška budžetiranju i predviđanjima budžeta
  • Podrška revizorima i eksternim konzultantima kod godišnje revizije i kod posebnih projekata
  • Podrška financijskom direktoru u ostvarivanju ciljeva odjela
  • Praćenje i analiza rada odjela da bi se postigle učinkovitije procedure i osigurao visok stupanj točnosti u radu te obuka članova tima
  • Obuka novih i postojećih članova tima
  • Obavljanje i nadzor kompleksnijih knjiženja
  • Implementacija novih procedura i sudjelovanje u projektima koji su inicirani od strane Grupe
  • Osiguravanje učinkovitosti u obavljanju administrativnih poslova
  • Redovna komunikacija sa središnjicom i priprema izvješća na njihov zahtjev

OBRAZOVANJE I ISKUSTVO:

  • VSS - Ekonomski fakultet, smjer Financije ili Računovodstvo
  • 3-5 godina iskustva na sličnoj poziciji, poželjno u poslovnom području maloprodaje u multinacionalnim kompanijama. Prednost imaju kandidati koji uz to iskustvo imaju i prethodno iskustvo rada u eksternoj reviziji

VJEŠTINE I KOMPETENCIJE:

  • Analitičke vještine
  • Snažan osjećaj za organizaciju i planiranje
  • Izvrsne komunikacijske vještine s ostalim odjelima (direktna i česta komunikacija s direktorima tvrtke)
  • Preciznost i posvećenost detaljima te poštivanje rokova
  • Napredno znanje hrvatskih i međunarodnih računovodstvenih standarda, znanje računovodstvenih načela i principa
  • Fleksibilnost i prilagodljivost
  • Spremnost na rad u timu

OSTALA ZNANJA I UVJETI:

  • Poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • Rad na računalu- napredno korištenje MS Office paketa
Započni prijavu

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Ekonomija, financije i računovodstvo iznosi 5.854,32 kuna.