Viši stručni suradnik za informacijske tehnologije / IT Business Analyst (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

  • KONČAR - ELEKTROINDUSTRIJA d.d.
  • Adresa: Fallerovo šetalište 22, 10 000 Zagreb

U skladu s tržišnim i tehnološkim trendovima Končar posebnu pažnju usmjerava prema usvajanju i razvoju digitalnih tehnologija s fokusom njihove primjene u područjima elektroenergetike i transporta te kritične i urbane infrastrukture.

Naše strateške ambicije i ciljevi povezani su s razvojem inovativnih proizvoda, naprednih rješenja i specijaliziranih usluga u spomenutim područjima, a visoka dinamika tehnološkog napretka iziskuje kontinuirani rad na osposobljavanju i jačanju ljudskog kapitala Končara.

Poslovni angažman koji se očekuje u okviru traženih zanimanja neposredno je u funkciji provedbe strateško razvojnih inicijativa i vezan je uz primjenu modernih digitalnih tehnologija i naprednih praksi timskog rada te šire organizacijske suradnje interdisciplinarnih projektnih timova na razini Koncerna.

Opis posla

Navedeno radno mjesto nudi iznimne prilike za profesionalni rast i razvoj, a vjerujemo da će biti od interesa svim kandidatima otvorenima za nove izazove:

Viši stručni suradnik za informacijske tehnologije / IT Business Analyst (m/ž), 1 izvršitelj.

Svrha radne uloge:
- stručno–koordinacijska uloga s odgovornostima za analizu poslovnih zahtjeva, izradu funkcijskih specifikacija, osiguravanje implementacije poslovnih procesa u postojeće i buduće IT sustave poslovne podrške te podršku njihovim korisnicima u Koncernu Končar

Ključni zadaci i odgovornosti:
- prikupljanje, analiza i evaluacija poslovnih zahtjeva internih korisnika Koncerna te izrada funkcionalnih specifikacija za razvoj i unapređenje sustava IT poslovne podrške
- izrada studija izvedivosti te troškova i koristi (tzv. feasibility, cost-benefit)
- komunikacija s vanjskim dobavljačima i/ili internim izvršiteljima po pitanjima specificiranih zahtjeva i procesa njihove implementacije
- analiza i modeliranje poslovnih procesa
- sudjelovanje u definiranju internih SLA sporazuma i praćenju njihove provedbe
- priprema, organiziranje, izrada i provođenje testnih scenarija
- upravljanje izdanjima i promjenama na aplikativnoj razini IT sustava poslovne podrške
- pružanje podrške operativnom radu korisnika, provođenje edukacije i izrada uputa za korištenje IT sustava poslovne podrške
- koordinacija provedbe projekata implementacije promjena poslovnih procesa
- podrška projektnom upravljanju i izvršenju strateških projekata, poslovnih sporazuma i ugovora

Uvjeti

Opis glavnih kompetencija:
- sposobnost strateškog razmišljanja i multidisciplinarnog pristupa zadacima
- izražene analitičke sposobnosti i kreativnost u rješavanju složenih zadataka i problema
- koordinacijske vještine i sklonost timskom radu
- sklonost proaktivnom djelovanju i inicijativi
- prezentacijske vještine

Uvjeti:
- završen studij tehničkog, prirodnog ili društvenog usmjerenja (VSS / magistar struke)
- poželjno 7 godina radnog iskustva, od čega 5 godina na istim ili sličnim poslovima
- općenito poznavanje poslovnih procesa i iskustvo u radu s IT sustavima poslovne podrške (ERP, BI, HRM, CRM, Reporting IS…)
- poželjno iskustvo u radu s alatima za analizu i projektiranje poslovnih procesa (BPM alati kao exAris i sl.)
- napredne vještine korištenja standardnih računalnih programa i aplikacija (MS Office)
- znanje engleskog jezika u govoru i pismu

Stručna sprema:

Visoka stručna sprema, Magistar struke

Potrebne godine iskustva:

7

Jezici:

Engleski (razina govora - napredno, razina pisma - napredno)

Vještine:

MS Office

Što nudimo

- ugovor o radu na neodređeno vrijeme, uz mogući probni rad ovisno o prethodnom radnom iskustvu kandidata
- mogućnost stručnog usavršavanja
- beneficije u skladu s poslovnom politikom Končar - Elektroindustrije d.d.

Prijava treba sadržavati:
- životopis
- motivacijsko pismo

Samo će odabrani kandidati biti pozvani u selekcijski postupak, koji može uključivati psihologijsku procjenu, intervju, procjenu stručnih znanja te znanja engleskog jezika, a o čemu će biti pravovremeno obaviješteni.

Prijavom na ovaj Natječaj dopustili ste Končaru obradu Vaših osobnih podataka sadržanih u prijavi za posao, i to isključivo za potrebe ovog Natječaja.

Končar brine o sigurnosti i mjerama zaštite Vaših osobnih podataka na način da osigurava odgovarajuće kadrovske, tehničke i organizacijske mjere zaštite te se obvezuje da će Vaše osobne podatke čuvati kao povjerljive i da ih neće dostavljati trećim osobama.

Vaši osobni podaci bit će pohranjeni najdulje 30 dana od dana završetka Natječaja i nakon toga će biti uništeni. U bilo kojem trenutku do završetka Natječaja možete zatražiti uništavanje istih, u kojem slučaju Vaša prijava neće biti u daljnjem razmatranju. Za sva pitanja vezana uz obradu Vaših osobnih podataka možete se obratiti na e-mail ljudski.resursi@koncar.hr.

Vrsta zaposlenja:

Stalni radni odnos

Ostale informacije

Započni prijavu

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    IT, telekomunikacije iznosi 6.747,2 kuna.