Pošalji prijatelju

Voditelj odjela računovodstva (m/ž)

Sveta Nedelja

Rok prijave:

  • METUS d.o.o. za održavanje i popravak dizala
  • Adresa: Položnica 5, 10431 Sveta Nedjelja

METUS d.o.o. je hrvatsko-švedska kompanija i međunarodno priznat partner najpoznatijim tvrtkama na području vertikalnog prijevoza. Na siguran, kvalitetan i pouzdan način projektiramo, izvodimo i održavamo sve vrste dizala. Naš dugogodišnji rad i praćenje visokih standarda struke rezultirao je nizom reprezentativnih internacionalnih projekata, prilagođenih specifičnim zahtjevima klijenta, uz ostvarivanje svih estetskih i funkcionalnih zahtjeva. Značajan rast i širenje poslovanja povećava i našu potrebu za novim zaposlenicima.

Ako tražite dinamičan posao u uspješnoj kompaniji, visoko profesionalno i poticajno radno okruženje, pozivamo vas da postanete dio našeg tima!

Opis posla

- izvještavanje prema vanjskim zahtjevima i zahtjevima unutar Grupe
- osiguravanje pravovremene suradnje s ostalim organizacijskim jedinicama unutar Grupe
- sustavno praćenje pravnih propisa, internih akata i procedura iz domene poslovanja Odjela
- praćenje i kontrola ostvarenja ciljeva i zadataka unutar svoje organizacijske jedinice
- suradnja sa Revizijom Društva u postupku pred-revizije i godišnje revizije za Društvo i Grupu
- predaja svih zakonom propisanih izvještaja
- kontrola točnosti, potpunosti i usklađenje računovodstvenih podataka glavne knjige sa pomoćnim evidencijama
- izrada porezne bilance i praćenje poreznih propisa
- izrada mjesečnih, kvartalnih i godišnjih konsolidiranih i nekonsolidiranih izvješća za interne i eksterne korisnike
- osiguravanje točnosti podataka u ERP sustavu Društva i Grupe potrebnih za izradu pripadajućih izvještaja
- osiguranje unosa podataka u ERP sustav sukladno zakonima te pravilima Grupacije
- komunikacija s drugim organizacijskim jedinicama Društva s ciljem postizanja i osiguranja točnosti i potpunosti računovodstvenih podataka
- izrada procedura u domeni financijskog i analitičkog računovodstva
- nadziranje vođenja računovodstava povezanih društava na ERP bazi
- komunikacija s drugim povezanim društvima pri izradi konsolidiranog izvještaja Grupe
- kontrola obračuna i isplata svih vrsta osobnih primitaka za zaposlenike Društva
- kontrola i usklađivanje poreznih propisa zemalja u kojima posluje Društvo
- osiguranje točne i pravovremene evidencije planiranih projekata, realizacije, te profitabilnosti svakog projekta u ERP sustavu tvrtke
- sudjelovanje u izradi poslovnog plana Društva i Grupe
- koordiniranje obračuna proizvodnje i nivelacija zaliha
- odgovornost za vođenje Odjela i rad djelatnica/ka odjela

Uvjeti

- VŠS/VSS ekonomije
- minimalno 5 godina radnog iskustva na rukovodećim poslovima u području računovodstva
- vrlo dobro znanje rada na računalu (MS Office) i rada u ERP sustavima, po mogućnosti Pantheon
- vrlo dobro znanje engleskog jezika (znanje dodatnog jezika je prednost)
- izražene organizacijske sposobnosti i vještine vođenja
- vještine upravljanja timom i motiviranja suradnika
- sistematičnost i analitičnost
- inovativnost, odgovornost, komunikativnost

Stručna sprema:

Viša stručna sprema, Sveučilišni prvostupnik, Stručni prvostupnik, Visoka stručna sprema, Magistar struke

Potrebne godine iskustva:

5

Jezici:

Engleski (razina govora - napredno, razina pisma - napredno)

Vještine:

Enterprise Resource Planning (ERP), MS Office

Što nudimo

- mogućnost profesionalnog i osobnog razvoja
- poticajnu i ugodnu radnu atmosferu
- izazovnu poziciju s mogućnošću utjecaja na razvoj poslovanja

Ukoliko zadovoljavate uvjete i želite postati dio Metus tima, prijavite se putem linka za prijavu zaključno s 02.12.2022.

U selekcijski proces biti će uvršteni kandidati koji zadovoljavaju navedene uvjete natječaja.

Vrsta zaposlenja:

Stalni radni odnos

Ostale informacije

Započni prijavu

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Ekonomija, financije i računovodstvo iznosi 7.448,02 kuna (988,52 EUR).