Pošalji prijatelju

Senior Sistem inženjer (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

BCC Services među vodećim je IT integratorima u Hrvatskoj zahvaljujući svom profesionalnom i poslovno orijentiranom tržišnom pristupu te znanju i ekspertizi svojih stručnjaka. Zbog povećanja obima posla traži iskusne Sistem inženjere kako bi se pridružili Odjelu IT Podrške.

Opis posla

Senior sistem inženjer obnaša višu ili vodeću ulogu u IT odjelu. Imaju najviše iskustva i obično vode projekte vezane uz stvaranje arhitekture sustava, pomažući sustavima da rade učinkovitije ili stvarajući nova rješenja za sustave. Oni mogu obučavati ili mentorirati sistem inženjere koji imaju manje iskustva i donositi odluke o projektima i aktivnostima odjela. Njihova ukupna svrha je osigurati da sustavi poslužitelja, sustava za pohranu i mreže rade što učinkovitije i optimalno kako bi zadovoljili potrebe i ciljeve krajnjih korisnika i kompanije u cjelini. Adekvatno radno iskustvo je vrlo važno jer Senior sistem inženjer ima vrlo značajnu ulogu u nastojanju da postojeći sustavi rade optimalno i kod ponude novih rješenja kako bi unaprijedili postojeće. Senior sistem inženjeri često surađuju s menadžerima i šefovima odjela kako bi razumjeli što se traži od infrastrukture za koju su odgovorni tako da će samostalni ili kao član tima:
- analizirati korisničke zahtjeve i predlagati optimalna rješenja koja odgovaraju potrebama korisnika
- održavati sistemsku opremu i zaprimati i rješavati tehničke probleme korisnika (instalacije, prilagodbe, otklanjanje grešaka)
- identificirati područja unapređenja i predložiti tehnologije i rješenja koje će to omogućiti
- obavljati klijentsku, serversku, sustava pohrane i zaštite podataka informatičku korisničku podršku i servis druge i treće razine podrške na lokaciji korisnika i po potrebi druge razine udaljenim pristupom do lokacije korisnika
- identificirati, predložiti i implementirati rješenja u područjima pohrane podataka, virtualizacijskih tehnologija, rješenja baziranih na microsoft tehnologijama (sistemka i aplikativna rješenja), te zaštite i sigurnosti podataka
- biti u mogućnosti da, uz zvučno tehničko znanje sa sustavima infrastrukture, objasne kako sustavi rade te efikasno predlažu unapređenja kod promjena sustava
- održavati ažurnu operativnu okolinu slijedeći dobru praksu u skladu sa organizacijskim standardima vezanim za kvalitetu
- osigurati da su procesi za korporativne usuge i infrastrukturu dokumentirani i ažurirani

Traži se više izvršitelja (m/ž).

Uvjeti

- prvostupnik/Magistar inženjer računarstva – Informacijskog, ili srodnog tehničkog usmjerenja
- tečno korištenje engleskog jezika u govoru i pismu
- najmanje 10 godina radnog iskustva na poslovima sistem i/ili senior sistem inženjera
- visoka tehnička znanja o virtualizacijskim tehnologijama (Vmware, Hyper-V, RedHat) potkrepljena relevantnim certifikatima, prednost Vmware i RedHat tehnologija
- visoka tehnička znanja o Microsoft tehnologijama on-premise i cloud tehnologijama (Windows Server 2022 i noviji, Exchange 2019 i noviji, Microsoft 365, Azure, SQL, itd.) potkrepljena relevantnim certifikatima
- visoka tehnička znanja o tehnologijama vezanim uz pohranu i zaštitu podataka u organizaciji i u oblaku potkrijepljena relevantinim certifikatima, prednost Commvault i NetApp tehnologija
- iskustvo u analizi poslovnih procesa je prednost
- tehnička znanja o ostalim IT tehnologijama (sigunost, zaštita podataka, mrežne tehnologije, itd.), prednost Commvault, Juniper
- dobre analitičke sposobnosti
- razvijene komunikacijske vještine
- sposobnost pronalaska adekvatnog rješenja
- visoka razina odgovornosti, samostalnosti i proaktivnosti u radu

Stručna sprema:

Visoka stručna sprema, Magistar struke

Potrebne godine iskustva:

10

Jezici:

Engleski (razina govora - napredno, razina pisma - napredno)

Vozačka dozvola:

B

Vještine:

Hyper-V, MS Azure, Red Hat Linux, SQL, Windows Server

Što nudimo

- mogućnost daljnjeg profesionalnog razvoja kroz edukaciju i rad na zanimljivim zadacima i projektima
- pozitivna radna atmosfera s otvorenom komunikacijom
- rad u poticajnom radnom okruženju
- primanja u skladu s ostvarenim rezultatima

Vrsta zaposlenja:

Stalni radni odnos

Ostale informacije

Započni prijavu

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    IT, telekomunikacije iznosi 1.328,03 EUR (10.006,04 kuna).