Pošalji prijatelju

Ovaj oglas nije aktivan. Prijava na njega nije moguća.

Viši specijalist / Specijalist za kreditni rizik (m/ž)

Ovaj oglas omogućio je PosLovac. Tvoj lovac na posao!

Zagreb, Split

Rok prijave:

  • OTP banka d.d.

Opis posla

Kvalitetni i uspješni zaposlenici čine OTP banku d.d. posebnom.

OTP banka uspješna je i ugledna institucija koju su njezini klijenti, bankarski i financijski stručnjaci te šira javnost prepoznali kao mladu i fleksibilnu banku s jakim tradicionalnim uporištem u regijama iz kojih je proizašla - od jadranske obale do kontinentalnih središta.

OTP banka želi biti lider u inovacijama i svojim klijentima ponuditi najsuvremenija rješenja koja im olakšavaju poslovanje i život.

Želite li biti dio ove uspješne priče javite nam se!

Viši specijalist / Specijalist za kreditni rizik (m/ž) - 1 izvršitelj/ica, Odjel za modeliranje, Direkcija kreditnog rizika za građanstvo, Sektor upravljanja rizicima

Mjesto rada: Zagreb / Split

Razdoblje primjene ugovora o radu: Neodređeno vrijeme, uz probni rad od šest (6) mjeseci

Opis posla:
- Priprema i analiza podataka za modeliranje, izrada statističkih modela za ocjenu kreditne sposobnosti, kako za postojeće tako i za nove klijente banke ( application i behavioral scorecard models );
- Izrada prateće dokumentacije, implementacija i praćenje rada modela te izrada pripadajućih izvještaja;
- Provođenje redovite i ad-hoc analize kreditnog portfelja za Upravu banke i Grupu, uz izradu pripadajućih izvještaja;
- Sudjelovanje na zadacima i projektima koji uključuju izračune parametara kreditnog rizika (PD,LGD, CCF – u okviru Basela III i IFRS9 ), analizu rezultata procesa naplate, makroekonomskog modeliranja kao i ostale tipove statističkih i matematičkih analiza;
- Ostali radni zadaci delegirani od strane nadležnog rukovoditelja.

Uvjeti / vještine radnog mjesta:
- VSS – PMF (matematički smjer) ili FER
- Poželjno minimalno dvije (2) godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
- Odlično poznavanje rada na računalu (MS Office)
- Aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
- Iskustvo u radu s bazama podataka te poznavanje SQL-a i PL/SQL-a
- Iskustvo u korištenju alata: SAS; R; SQL Developer
- Analitičnost, sistematičnost i kreativnost u radu
- Komunikativnost - vještine verbalne i pisane komunikacije
- Sposobnost iniciranja i implementacije promjena
- Samostalnost i proaktivnost u radu
- Samoorganizacijske sposobnosti i ažurnost u obavljanju radnih zadataka
- Spremnost na timski rad i kontinuirano učenje
- Razumijevanje detalja i prakse odgovarajućih nacionalnih propisa
- Pravovremenost i točnost u poštivanju rokova

Prijava i životopis se podnose do zaključno 20.10.2021., putem linka za prijavu.

Ostale informacije

Kategorije:

Bankarstvo

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Bankarstvo iznosi 929,59 EUR (7.004,01 kuna).