Pošalji prijatelju

Ovaj oglas nije aktivan. Prijava na njega nije moguća.

Viši specijalist / Specijalist za kontrolu rizika (m/ž)

Ovaj oglas omogućio je PosLovac. Tvoj lovac na posao!

Split, Zadar, Zagreb

Rok prijave:

  • OTP banka d.d.

Opis posla

Kvalitetni i uspješni zaposlenici čine OTP banku d.d. posebnom.

OTP banka uspješna je i ugledna institucija koju su njezini klijenti, bankarski i financijski stručnjaci te šira javnost prepoznali kao mladu i fleksibilnu banku s jakim tradicionalnim uporištem u regijama iz kojih je proizašla - od jadranske obale do kontinentalnih središta.

OTP banka želi biti lider u inovacijama i svojim klijentima ponuditi najsuvremenija rješenja koja im olakšavaju poslovanje i život.

Želite li biti dio ove uspješne priče javite nam se!

Viši specijalist / Specijalist za kontrolu rizika (područje likvidnosti) - 1 izvršitelj/ica, Odjel tržišnih rizika i kontrole likvidnosti, Direkcija kontrole rizika, Sektor upravljanja rizicima

Mjesto rada: Split / Zadar / Zagreb (ovisno o izabranom kandidatu)

Razdoblje primjene ugovora o radu: Neodređeno vrijeme, uz probni rad od šest (6) mjeseci

Opis posla:
- Kontrola likvidnosnih pokazatelja definiranih regulativom ili Grupnim zahtjevima te monitoring definiranih limita putem dnevnih i mjesečnih izvještaja;
- Kontrola kamatnog rizika u knjizi banke-IRRBB, kontrola FX pozicije u knjizi banke
- Suradnja sa Sektorom financija, prijedlog i validacija odluka vezanih uz likvidnost
- Izrada ALCO izvještaja
- Praćenje tržišne situacije i makroekonomskih, financijskih i dr. trendova te praćenje regulative/zakonskih propisa iz područja likvidnosti
- Rad na pravovremenom ažuriranju internih akata
- Ostale poslovne aktivnosti dodijeljene od strane nadležnog rukovoditelja

Uvjeti / vještine radnog mjesta:
- VSS ekonomskog smjera
- Radno iskustvo od minimalno godinu dana u srodnom području (ALM, Riznica…)
- Aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
- Napredno znanje MS Office alata
- Analitičnost i sistematičnost u obavljanju radnih zadataka
- Točnost i pravovremenost u poštivanju zadanih rokova
- Sposobnost upravljanja s više zadataka u istom vremenskom razdoblju
- Orijentiranost na kvalitetu i detalje
- Komunikativnost, kooperativnost i timska orijentiranost

Prijava i životopis se podnose do zaključno 20.10.2021., putem linka za prijavu.

Ostale informacije

Kategorije:

Bankarstvo

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Bankarstvo iznosi 929,59 EUR (7.004,01 kuna).