Send to friend

This ad is not active. Ad application not possible.

Specijalist za security information and event management (SIEM) (m/ž)

Zagreb

Application deadline:

  • mStart d.o.o. za informatičke usluge

Rastuća ovisnost o informacijskim sustavima, računalnim mrežama i distribuiranim uslugama kao što su računarstvo u oblaku čini organizacije sve više izloženima na sigurnosne prijetnje. Iako većina organizacija još uvijek informacijsku sigurnost realizira sa svojim zaposlenicima, sve više je onih koji taj posao prepuštaju pružateljima upravljanih usluga sigurnosti (Managed Security Services Provider - MSSP), poput mStarta. mStartov Information security operations tim danas skrbi o više od 10.000 korisnika i računala u vodećim tvrtkama u Hrvatskoj i susjednim zemljama. Iskoristi priliku za rad u okruženju jednog od najvećih MSSP-ova u Hrvatskoj i pridruži se našem timu na sljedećem radnom mjestu:

Opis poslova:

  • Poslovi upravljanja, razvoja, testiranja i integracije povezani sa SIEM sustavom
  • Istraživanje, analiza i razumijevanje dnevničkih zapisa/podataka sa sigurnosnih sustava, operacijskih sustava i infrastrukturnih aplikacija
  • Praćenje trendova u području informacijske sigurnosti i predlaganje unaprjeđenja
  • Davanje smjernica za rad Security Operations Center-a
  • Izrada analitičkih i statističkih izvješća
  • Sudjelovanje u reakciji na sigurnosne incidente

Uvjeti:

  • Poželjno VSS/diplomski studij tehničkog smjera,
  • Minimalno 2 godine radnog iskustva u informatici ili informacijskoj sigurnosti
  • Razumijevanje arhitekture kompleksnih informacijskih sustava
  • Poznavanje mrežnih i aplikacijskih protokola (TCP/IP, DNS, DHCP, Syslog, RADIUS, Kerberos, LDAP, HTTP, SMTP, FTP, CIFS, itd.),
  • Osnovno iskustvo u programiranju (JavaScript, Java i sl.)
  • Poznavanje IT sigurnosnih tehnologija (SIEM, log management, anti-malware, anti-spam, web gateway, firewall, intrusion prevention system, breach detection system)
  • Poznavanje tehnologija infrastrukturnih aplikacija (imenički sustavi, e-mail serveri, Web serveri, aplikacijski serveri, baze podataka i dr.)
  • Temeljitost i analitičnost u radu
  • Etičnost u radu te poštivanje procedura i uputa
  • Samostalnost i proaktivnost u radu
  • Spremnost na kontinuiranu edukaciju i usavršavanje
  • Dobro znanje engleskog jezika u pismu i govoru

Vaše ponude sa životopisom pošaljite najkasnije 7 dana od dana objave natječaja putem linka za prijavu.

Education Recommendations

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    IT, Telecommunications iznosi 1.328,03 EUR (10.006,04 kuna).