Send to friend

This ad is not active. Ad application not possible.

Stručnjak za upravljanje novčanim sredstvima (m/ž)

Zagreb

Application deadline:

  • INA - Industrija nafte d.d.

ZNATE LI ZAŠTO VOLIM RADITI U INA GRUPI?

JER JE VELIKA KOMPANIJA S DUGOM TRADICIJOM ŠTO OVAJ KOMPLEKSAN SUSTAV ČINI VEOMA ZANIMLJIVIM I IZAZOVNIM, A TAKOĐER NUDI I MOGUĆNOSTI ZA PROFESIONALNI RAZVOJ.

Poziv za prijavu na natječaj za poziciju:

Mjesto rada:
Zagreb

Broj izvršitelja: 1

Organizacijska jedinica:
Financije, Riznica, Upravljanje likvidnošću

OPSEG POSLA

Upravljanje novčanim sredstvima u svrhu osiguravanja financijske stabilnosti i likvidnosti INA Grupe. Implementacija i korištenje modela i alata za upravljanje likvidnošću i novčanim tijekom. Podrška donošenju poslovnih odluka o financiranju i ulaganjima na financijskom tržištu.

OPIS POSLA

  • Ugovaranje i upravljanje kratkoročnim izvorima financiranja, priprema plana i prijedloga za financiranje INA Grupe te određivanje osnovnih načela financiranja INA Grupe
  • Ugovaranje okvira za izdavanje bankovnih garancija i prekoračenja po računima
  • Upravljanje kratkoročnim izvorima financiranja društava INA Grupe (uključujući cash pool i okvire za izdavanje garancija)
  • Upravljanje novčanim sredstvima i likvidnošću INA Grupe
  • Održavanje odnosa, pripreme materijala i sudjelovanje na sastancima s bankama/financijskim institucijama/internim korisnicima
  • Vođenje, sudjelovanje i podrška projektima i predstavljanje financijskih interesa INA Grupe u skladu s standardima Grupe
  • Razvijanje periodičkih ad-hoc izvještaja i prezentacija višem managementu, rad na specifičnim materijalima, te praćenje promjena u regulativama
  • Priprema i održavanje internih regulativa vezane uz upravljanje likvidnošću
  • Identificiranje i predlaganje izmjena za unaprjeđenjem sistema, procesa, te tehnika i metodologija riznice
  • Nadzor i modificiranje svih procesa koji se odnose na aktivnosti upravljanja likvidnošću u svrhu povećanja učinkovitosti i kontrole

UVJETI:

  • Visoka stručna sprema (Poslovna ekonomija)
  • Minimalno 5 godine profesionalnog iskustva u području financija
  • Napredno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • Napredno poznavanje MS Office paketa
  • Izražena samostalnost i inicijativa u radu
  • Dobre analitičke, organizacijske, komunikacijske i prezentacijske vještine

PREDNOSTI:

  • Međunarodno iskustvo
  • Sposobnost sagledavanja „šire slike“ i kritičkog razmišljanja
  • Poznavanje korporativnih financija i procesa riznice
  • Preciznost i usmjerenost na rješavanje problema
  • Vještine pregovaranja

Education Recommendations

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Economy, Finance and Accounting iznosi 988,52 EUR (7.448,02 kuna).