Ne mijenjajte posao samo zbog veće zarade, jer ta sreća bit će kratkog vijeka
Posao vam više ne pričinjava zadovoljstvo te želite promjenu? Odluku o traženju boljeg posla ne treba shvatiti olako. Naime, potrebno je sakupiti sve informacije o novoj tvrtki u koju želite prijeći kako bi adekvatno usporedili svoje prijašnje i buduće pogodnosti.
Ponekad osobe donose odluke preko noći, što ih može vratiti na sam početak karijere. Kako i vi ne bi pogrešno donijeli odluku o promijeni posla, donosimo vam najčešće pogreške koje morate izbjeći.
Odluka o promjeni posla se ne donosi brzopleto
Ništa nije gore od brzopletog donošenja odluka. Potrebno je preispitati svoje želje te vrijednosti zbog kojih želite promijeniti posao. Podrazumijeva se da visina plaće igra veliku ulogu, no valja obratiti pažnju i na ostale pogodnosti poput redovite uplate za trošak prijevoza, blizina radnog mjesta, mogućnost rada od kuće, korištenje godišnjeg odmora, mogućnost usavršavanja i napredovanja te slično.
Ne mijenjajte posao zato što je netko dobar u njemu
Vaš prijatelj zadovoljan je svojim poslom. Smatra da su uvjeti rada dobri te vam preporuča da se javite na oglas. No, valja imati na umu da to što je vaš prijatelj dobar u svom poslu ne znači da ćete i vi uživati u tom zanimanju. To nije dovoljan razlog da napustite svoj posao.
Važniji je opis posla od pozicije
Greška mnogih zaposlenika je ta što misle da promjena tvrtke i bolja pozicija ne mijenja mnogo toga u njihovom radu. To je pogrešan način razmišljanja. Pročitajte opis posla prije nego što se odlučite za njega.
Novac vam ne smije biti glavni povod
Ni sav novac ovog svijeta ne može vam kupiti zadovoljstvo na poslu. Ne mijenjajte posao samo zbog veće zarade, jer ta sreća bit će kratkog vijeka ako nećete voljeti posao koji radite.
Obavijestite prijatelje da tražite novi posao
Ukoliko ste nezadovoljni trenutnim poslom, obavijestite prijatelje o tom problemu. Oni vam mogu javiti, primjerice, da je u nekoj tvrtki otvoreno radno mjesto.
Usavršavajte se u onome što je dobro za posao
Nikada nije kasno upisati fakultet, magisterij ili se dodatno školovati. Štoviše, to je pohvalno. No, beskorisno je potrošiti novac i vrijeme na edukaciju koja vam nije potrebna. Želite li promjenu u karijeri, raspitajte se koja znanja vam nedostaju. Nakon toga odlučite o edukaciji. (A.T.)
Izvor:
Monster