Društvene mreže imaju niz prednosti, no iza njih se krije niz naizgled bezazlenih opasnosti i nedostataka. Posljedice zbog neke vama možda nevažne objave mogu biti značajne, primjerice otkaz.
Društvene mreže nisu mjestu na kojemu se trebate ogoliti do kože, to jest ne trebate iznositi apsolutno sve svoje privatne stvari u javnost. Također, morate imati na umu da nije najbolja solucija na Facebooku ili nekoj drugoj društvenoj mreži pisati o povjerljivim stvarima s posla. Ponekad baš objave na virtualnim profilima ljude mogu stajati radnog mjesta. Zbog nepromišljenosti i nepažnje na Facebooku, sljedeće osobe dobile su otkaz, piše Business Insider.
Napojnice, sudski slučajevi i svastike po kolegama
Ashley Johnson je 22-godišnja konobarica iz Sjeverne Karoline koja je po svom profil počela blatiti goste koji joj nisu ostavili napojnicu i zbog kojih je morala ostati duže na poslu. Zbog 'razvezanog jezika' na Facebooku Ashley je dobila otkaz.
Gori slučaj svakako je bila Britanka koja je objavila detalje slučaja tijekom suđenja. Kako je bila u poroti napisala je da ne zna što da radi. Nadređeni su ipak znali - otpustili su je iz porote.
Ništa bolje nije prošla ni Kate Davis koja je prisilno napustila mjesto navijačice New Englanda zbog objavljene fotografije na svom profilu. Naime, Davis je pozirala pored pijanog prijatelja na partyju po kojemu su ispisane razne uvredljive poruke i simboli. Među njima našla se i fraza 'ja sam Židov' te svastika, a nepromišljena Kate je držala olovku u ruci.
Zdravstveni djelatnici u igri do suspenzije
Internetom se proširila igra 'ležanja na poslu' koju su objeručke prihvatili i djelatnici bolnice Great Western u Swindonu u Engleskoj. Radi se o igri u kojoj tijekom radnog vremena trebaš leći na trbuh, uslikati se te istu fotografiju objaviti na društvenoj mreži. Osoblje Great Westerna se naslikavalo po podu bolnice, krevetima za reanimaciju pa čak i na heliodromu. Stoga su zaradili suspenziju.
Čak 13 članova posade Virgin Airlines dobilo je otkaz zbog rasprave koju su potegli na Facebooku na temu posla. Pisali su o tome koliko su puta motori zrakoplova bili mijenjani, kako su kabine pune kukaca te su usput i vrijeđali svoje putnike.
Neoprezni su i učitelji
Ni učitelji nisu uvijek promišljeni kad su u pitanju društvene mreže. Sjetimo se golišavih fotografija koje su profesoricu zamalo koštale radnog mjesta te je zaradila suspenziju, a u sličnom problemu našla se i učiteljica u Charlotteu zbog svog komentara. Napisala je na Facebooku kako 'podučava dječurliju u ghetto školi u Charlotteu'. Ravnatelj škole je predložio njeno otpuštanje.
Ashley Payne, pak, je morala dati otkaz na mjestu učiteljice jer se uslikala s dvije čaše alkohola. No najveća greška svakako je ona koju je počinila Christine Rubio. Prilikom izleta na plažu, umro je jedan od njenih učenika. Dan nakon, Rubio je napisala na status na Facebooku sa sljedećim sadržajem: 'Nakon ovog dana mislim da je plaža odlična destinacija za moj razred. Iz dna duše ih mrzim'.
Izvor: Srednja.hr