Share
Tweet
Share
Send to friend

Sindikati osnivaju političku stranku?

Nezadovoljni radom političkih stranaka, osobito SDP-a i HNS-a, sindikati su najavili kako razmatraju mogućnost osnivanja vlastite političke stranke.

Sindikati su nezadovoljni političkom scenom u Hrvatskoj, a osobito radom SDP-a i HNS-a. Stoga će se okrenuti sebi i razmotriti osnivanje sindikalne stranke, najavio je predsjednik Velikog vijeća Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja Vilim Ribić, a piše Igor Medić u Business.hr-u.

"U Hrvatskoj je na vlasti plutokracija, stoga sindikati traže način kako da promijene situaciju u korist onih koji žive od rada, ako treba i na izborima", izjavio je Ribić.

Najava o osnivanju stranke došla je nakon inicijative predsjednika HSS-a Josipa Friščića o rezanju plaća u javnom sektoru za 10 posto, što su sindikati na svojoj današnjoj konferenciji za novinare još jednom odbacili. (A. P.)

Izvor:

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more.