Pošalji prijatelju

Urednik za književnost i popularnu knjigu (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

  • Školska knjiga d.d.

Dobro došli u svijet Školske knjige, prepoznatljiv zaštitni znak hrvatskog nakladništva, koji svojom misijom nadmašuje očekivanja i inspirira sve generacije! Mi smo ne samo izdavački div, već i pokretač mnogobrojnih projekata i izdanja s kojima gradimo mostove između prošlosti i budućnosti te potičemo kreativnost, razmišljanje i trajnu ljubav prema čitanju i učenju. Svojim inovativnim pristupom stvaramo udžbenike za osnovnu i srednju školu te sveučilište, rječničke i leksikografske dragulje te književne i umjetničke bisere koji postavljaju standarde u obrazovanju, znanosti i kulturi. Naši proizvodi nisu samo knjige, nego ključevi znanja koji otključavaju vrata uzbudljivih spoznaja i šire vidike.

Opis posla

Zapošljavamo Urednika/Urednicu za književnost i popularnu knjigu.

O tebi:
Pokreće te strast prema knjigama? Ti si osoba za nas!

Odgovornosti:
- redovita komunikacija s autorima, stranim izdavačima i agentima
- izrada godišnjega izdavačkog plana u suradnji sa glavnom urednicom
- procjenjivanje vrijednosti dostavljenih rukopisa te donošenje odluke o istima
- naručivanje i razvijanje novih rukopisa i naslova sukladno poslovnim potrebama
- uređivanje rukopisa te priprema elemenata za dizajn
- organiziranje aktivnosti recenzija rukopisa
- organizacija i kontrola aktivnosti lekture i korekture rukopisa
- organizacija i kontrola aktivnosti pripreme za tisak, određivanje naklade kao i samog tiska
- sudjelovanje u planiranju i izradi promotivnih materijala i promotivnih aktivnosti
- pronalaženje novih suradnika i održavanje odnosa s postojećim suradnicima
- upravljanje troškovima proizvodnje u skladu sa smjernicama nadležnih rukovoditelja
- izvještavanje prema definiranim smjernicama i rokovima

Uvjeti

Što je potrebno:
- visoka stručna sprema, obavezno smjera kroatistika ili komparativna književnost (Filozofski fakultet)
- najmanje dvije godine iskustva u nakladničkoj djelatnosti
- iskustvo pisanja autorskog teksta o knjigama
- napredne komunikacijske, pregovaračke i prezentacijske vještine
- proaktivnost i samostalnost u radu
- sklonost timskome radu

Stručna sprema:

Visoka stručna sprema, Magistar struke

Potrebne godine iskustva:

2

Što nudimo

- inspirativno i dinamično okružje
- mogućnost osobnoga i profesionalnog razvoja
- radno mjesto u središtu Zagreba
- knjige kao najljepši poklon - počasti sebe i svoje najdraže posebnim popustima

Upoznajmo se! Pošalji nam svoj životopis do 20. svibnja 2024.

Školska knjiga – stvaramo svijet riječi zajedno!

Prijavom na oglas potvrđujem da sam pročitao/la, razumio/la i slažem se s uvjetima privatnosti i obrade podataka (https://skolska-knjiga.talentlyft.com/privacy).

Vrsta zaposlenja:

Na određeno vrijeme, Stalni radni odnos

Započni prijavu
Spremi oglas Pošalji prijatelju Isprintaj

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Marketing, PR i mediji iznosi 954,07 EUR (7.188,44 kuna).