Pošalji prijatelju

Ovaj oglas nije aktivan. Prijava na njega nije moguća.

Pomoćnik za djecu s teškoćama u razvoju (m/ž)

Ovaj oglas omogućio je PosLovac. Tvoj lovac na posao!

Mali Bukovec

Rok prijave:

  • Dječji vrtić Krijesnica Mali Bukovec

Opis posla

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23) te članka 53. Statuta Dječjeg vrtića „Krijesnica“ (KLASA: 011-05/22-01/01 URBROJ: 2186-169-02-22-3), Upravno vijeće Dječjeg vrtića „Krijesnica“ na prijedlog ravnateljice na 2. sjednici održanoj 19. ožujka 2024. godine, donijelo je odluku o raspisivanju natječaja:

Pomoćnik za djecu s teškoćama u razvoju (m/ž) – 1 izvršitelj/ica na puno radno vrijeme, na određeno vrijeme.

Za prijam u radni odnos pomoćnik za djecu s teškoćama u razvoju kandidati moraju ispunjavati, osim općih uvjeta, uvjete propisane člankom 24.a Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (Narodne novine, broj 10/97, 107/07, 94/13,98/19,57/22 i 101/23).

Pomoćnik za djecu s teškoćama u razvoju mora ispunjavati sljedeće uvjete:
- završeno najmanje četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje
- završeno osposobljavanje i stečena djelomična kvalifikacija
- da nije roditelj niti drugi član uže obitelji djeteta kojem se pruža potpora

Pored navedenih uvjeta kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete za prijem u radni odnos:
- punoljetnost
- zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta
- dokaz o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta dostavit će izabrani kandidat po dostavljenoj obavijesti o izboru.
- radni odnos u dječjem vrtiću ne može zasnovati osoba koja ima zapreke definirane člankom 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22 i 101/23).

Kandidat je dužan na natječaj priložiti sljedeće dokumente u preslici:
- osobna potpisana prijava,
- životopis,
- dokaz o stečenoj stručnoj spremi,
- uvjerenja/potvrde sukladno članku 25. Zakona:
- uvjerenje nadležnog suda da se ne vodi kazneni postupak sukladno Zakonu, ne starije od 30 dana
- uvjerenje nadležnog suda da ne vodi prekršajni postupak sukladno Zakonu, ne starije od 30 dana
- potvrda Centra za socijalnu skrb da nisu izrečene zaštitne mjere sukladno Zakonu, ne starije od 30 dana
- izjava kandidata o nepostojanju zapreka iz čl. 25. Zakona za prijem u radni odnos (vlastoručno potpisana)

Na natječaj se pod ravnopravnim uvjetima mogu prijaviti osobe oba spola.

Kandidati koji mogu ostvariti pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o braniteljima iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine 121/17, 98/19, 84/21 i 156/23), članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ br. 84/21), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 02/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19) članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) dužna je u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i priložiti odgovarajuće isprave kao dokaz o statusu te druge dokaze sukladno posebnom zakonu kojim je uređeno to pravo te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Poveznica za stranicu Ministarstva branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ br. 121/17, 98/19,84/21 i 156/23) je:https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Nikola/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf

Poveznica za stranicu Ministarstva branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ br. 84/21) je: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27//93, 58/93, 02/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19)uz prijavu na natječaj dužna je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos.

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ br. 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) uz prijavu na javni natječaj dužna je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom te dokaz o prestanku radnog odnosa kod posljednjeg poslodavca (ugovor, rješenje, odluka i sl.)

Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u tekstu ovog natječaja.

Izabrani kandidat je prije sklapanja ugovora o radu dužan dostaviti dokaze o ispunjavanju uvjeta u izvorniku ili ovjerenoj preslici. Sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (GDPR) prijavom na natječaj kandidat daje privolu za prikupljanje i obradu svih dostavljanih podataka, a sve u svrhu mogućeg zaposlenja.

Prijavu s dokazima o ispunjavanju uvjeta i naznakom: „Za natječaj-Pomoćnik za djecu s teškoćama u razvoju“ u roku od 8 dana od dana objave u zatvorenoj omotnici dostaviti osobno ili na adresu Dječjeg vrtića „Krijesnica“, Ulica Vladimira Nazora 3a, 42231 Mali Bukovec.

Natječaj traje 21.3.2024. do 29.3.2024. godine.

Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

O rezultatima provedenog natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od osam (8) dana od dana donošenja odluke o odabiru kandidata na sjednici Upravnog vijeća Vrtića.

Osobni dolazak i pisana zamolba: Ulica Vladimira Nazora, 42231 Mali Bukovec.

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Skrb (o djeci, starijima...) iznosi 711,65 EUR (5.361,90 kuna).