Share
Tweet
Share
Send to friend

Promoviraju OPG-ove iz svih krajeva Hrvatske

Lokalni proizvodi na taj način nadilaze dosadašnje 'granice'.

Promoviraju OPG-ove iz svih krajeva Hrvatske

U koprivničkoj tvrtki Inducta, koja se bavi razvojem programskih sustava, još prije 3 godine su prepoznali važnost domaće proizvodnje hrane, piše Podravski.hr.

Tada su, naime, razvili i pokrenuli web-portal eMerkato.hr, jedinstveni portal u Hrvatskoj, na kojem svatko može naručiti proizvode domaćih proizvođača iz svih krajeva Hrvatske, a s druge strane, svaki OPG, pa i onaj najmanji, svoje proizvode može ponuditi potencijalnim kupcima.

„Glavni motiv za pokretanje trgovine došao je iz vlastite želje i potrebe za kupovinom domaćih proizvoda iz raznih regija Lijepe Naše. Prirodne proizvode najčešće kupujemo na tržnicama ili preko nekih poznanika, ali ta kupovina nije niti jednostavna niti uvijek moguća“, objasnio je Danijel Dukarić, jedan od vlasnika tvrtke.

Kako prenosi Jutarnji list, na lokalnim tržnicama, kako kaže, nalaze se samo proizvodi te regije, a oni iz ostalih dijelova Hrvatske su nedostupni.

rimjerice, ako poželimo domaći med od kadulje, njega sigurno nećemo pronaći na tržnici u Koprivnici ili Đurđevcu. Isto tako, na tržnici u Omišu teško je pronaći domaće bučino ulje. Takvi proizvodi prodaju se lokalno, no njihov plasman u druge dijelove Hrvatske ili ne postoji ili je otežan. 

Osim kupcima, Koprivničani žele pomoći i malim proizvođačima da lakše plasiraju svoje proizvode.

„Mali proizvođači cijeli svoj radni dan provedu u proizvodnji. To su ljudi koji kroz cijelu godinu rade na polju ili u proizvodnom pogonu i za njih ne postoji radno vrijeme. Oni znaju jako dobro kako proizvesti kvalitetnu robu, ali teže se snalaze u marketingu i prodaji“, napominju.

Pomoć pri povezivanju kupaca i OPG-ova

Investicija u vlastitu internetsku trgovinu jest poprilična, a OPG-ovi za to nemaju niti vremena niti dovoljno znanja da se samostalno time bave. Ako nemaju svoju internetsku trgovinu, kada dobiju upit za proizvodom, oni prvo moraju s kupcem izmijeniti podatke o proizvodu, cijeni, plaćanju, provjeriti uplatu, zapakirati proizvod, odnijeti ga na poštu i poslati. Za male narudžbe takva kupovina im nije isplativa jer se troši previše vremena koje im je potrebnije u proizvodnji, tumače u eMerkato.hr.

Izvor: Jutarnji list, Podravski.hr

 

 

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more.