Savjetnik za financijsko-računovodstvene poslove u Središnjem sveučilišnom uredu za međunarodnu i međuinstitucijsku suradnju Sveučilišta u Zagrebu (m/ž)

Zagreb

Rok prijave:

Opis posla

- računovodstveni poslovi (izračuni stipendija, izrada nalog za isplatu, itd.) i financijsko vođenje i praćenje provedbe europskog projekta u širem opsegu: uplate i isplate, rebalansi, analize i mjesečno izvještavanje o financijama te prijedlozi o transferima između stavki uz procjenu i planiranje budućih troškova
- računovodstveno-financijsko vođenje provedbe aktivnosti i stavki proračuna Posebne međunarodne suradnje (sveučilišna sredstva)
- raspodjela financijskih sredstava po natječajima
- dodjeljivanje financijskih potpora studentima i nastavnicima
- izračuni o dodacima stipendija za slabiji socioekonomski status, evidentiranje odustanaka/povrata stipendija i rebalans dodijele stipendija
- upisi financijskih sredstava po mobilnostima u internu bazu podataka moveON
- eksportiranje financijskih podataka i importiranje u BM bazu podataka Europske komisije i usklađivanje financijskih podataka
- pregled financija za projektno izvještavanje prema Europskoj komisiji/Ampeu
- izrada naloga za plaćanje prema uredu računovodstva; praćenje mjesta troška projekta, usklade s uredom za računovodstvom
- savjetovanje, po potrebi, studenata i osoblja u mobilnostima, te stručnih djelatnika u službama na fakultetima/akademijama
- sudjelovanje u pripremi sveučilišnih izvješća i pripremi sadržaja sastanaka prodekana za međunarodnu suradnju, ECTS koordinatora i kontakata za međunarodnu suradnju
- obavlja i druge radne zadatke i poslove po nalogu neposredne rukovoditeljice središnjeg ureda i nadležnog prorektora za međunarodnu suradnju

Uvjeti

Stručni uvjeti:
- završen diplomski sveučilišni studij iz područja društvenih ili humanističkih znanosti, tehničkih znanosti ili prirodoslovno-matematičkih znanosti

Posebni uvjeti:
- najmanje tri godine radnog iskustva
- informatička pismenost (tablični programi ili baze podataka)
- dobro poznavanje engleskog jezika

Prednost:
- dosadašnje iskustvo rada na poslovima vezanim za računovodstvo/financije
- dosadašnje iskustvo rada na projektima (rokovi/izvješća/revizije)
- točnost i detaljnost u administrativnoj obradi financija i podataka
- odlična vještina komunikacije i timski rad.

Na sve se zaposlenike primjenjuje probni rad prema odredbama Temeljnog kolektivnog ugovora za službenike i namještenike u javnim službama.

Ako kandidat ostvaruje prednost pri zapošljavanju prema posebnim propisima, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te je dužan uz prijavu na natječaj priložiti svu potrebnu dokumentaciju iz koje je vidljivo to pravo, sukladno posebnom propisu.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17, 98/19, 84/21) dužni su priložiti dokumentaciju o ispunjavanju uvjeta. (članak 103. link - https://www.zakon.hr/z/973/Zakon-o-hrvatskim-braniteljima-iz-Domovinskog-rata-i-%C4%8Dlanovima-njihovih-obitelji https://branitelji.gov.hr/userdocsimages/ng/12%20prosinac/zapo%C5%A1ljavanje/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20pri%20zapo%C5%A0ljavanju.pdf).

Podnošenjem prijave na natječaj, pristupnici natječaja suglasni su da Sveučilište u Zagrebu kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti se i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno pozitivnim propisima o zaštiti osobnih podataka.

Uz potpisanu prijavu na natječaj potrebno je priložiti: životopis, dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (preslik diplome), dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu (potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o razdobljima prijave na mirovinsko osiguranje), te ostale dokaze sukladno traženim uvjetima natječaja. Navedeni dokazi prilažu se u presliku koji ne treba biti ovjeren.

Potrebne godine iskustva:

3

Jezici:

Engleski (razina govora - napredno, razina pisma - napredno)

Što nudimo

Vrijeme trajanja ugovora: određeno vrijeme do dvije godine.

Vrsta zaposlenja:

Na određeno vrijeme

Započni prijavu
Spremi oglas Pošalji prijatelju Isprintaj

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Državna služba i neprofitne organizacije iznosi 914,73 EUR (6.865,70 kuna).