Pošalji prijatelju

Projektant strojarskih sustava u brodogradnji (m/ž)

Rijeka

Rok prijave:

Lürssen (www.lurssen.com) je vodeće njemačko brodogradilište, u privatnom vlasništvu, prepoznatljivo u svijetu po gradnji luksuznih megajahti projektiranih po specijaliziranim željama klijenta. Ova obiteljska tvrtka sa sjedištem u Bremenu u Njemačkoj djeluje više od 145 godina i nalazi se u četvrtoj generaciji obiteljskog vodstva.

Lürssen je specijaliziran za dizajn i proizvodnju megajahti, brodova i plovila obalne straže te pružanje sveobuhvatne usluge svojim klijentima nakon prodaje u vidu popravaka, preinaka, regularnog održavanja i globalne logističke podrške. U svijetu je prepoznat kao brend po svojim visokokvalitetnim proizvodima kao i kontinuiranom korištenju inovativnih tehnologija.

Lürssen otvara najmoderniji inženjerski centar u Rijeci, Hrvatska, kako bi podržao rad svjetski poznatog brodogradilišta za projektiranje i gradnju luksuznih megajahti.

Društvo kćer u početku će zapošljavati oko 40 kvalificiranih stručnjaka iz Hrvatske, a osnovan je kako bi podržao brodogradilišta Lürssen, Njemačka, u zadovoljenju kontinuirane potrebe projektiranja megajahti, od konceptualne projektne podrške do detaljnog dizajna za proizvodnju.

Stručnjaci inženjerskog centra u Rijeci će vrlo blisko surađivati sa svojim njemačkim kolegama iz Lürssen grupe u cilju što kvalitetnijeg stjecanja potpunog Lürssenovog iskustva. Isti će se intenzivno obučavati u Hrvatskoj i Njemačkoj kako bi se u potpunosti upoznali sa zahtijevanom visokom razinom kvalitete i izraženim fokusom na detalje koji su ujedno i zaštitni znak Lürssena.

Profili struka projektanata iz inženjerskog ureda Lürssen Hrvatska sastojati će se od inženjera brodogradnje, strojarstva i elektrotehnike.

Prisustvo i inženjerska vidljivost u Hrvatskoj pružiti će značajnu vrijednost i konkurentsku prednost Lürssen grupi. Rijeka je odabrana kao lokacija za uspostavu etabliranog inženjerskog ureda zbog činjenice da je Hrvatska prepoznata kao jedna od najpriznatijih pomorskih i brodograđevnih zemalja na svijetu s dugom tradicijom u brodogradnji i inženjerstvu, a posebice u području projektiranja i izgradnje sofisticiranih prototipnih brodova. Novi ured dodatno osnažuje i proširuje Lürssenovu inženjersku moć, a očekuje se da će članovi Lürssenovog hrvatskog tima uskoro raditi kao sastavni dio Lürssenove projektantske mreže.

Projektant strojarskih sustava u brodogradnji (m/ž) - više izvršitelja

MJESTO RADA:

Rijeka, uz povremena poslovna putovanja u Njemačku (tehnički uredi brodogradilišta)

Opis posla:

  • Izrada klasifikacijske dokumentacije i proračuna (P&ID) upotrebom specijaliziranih programa
  • Izrada 3D modela prema klasifikacijskoj dokumentaciji koristeći specijalizirane softvere
  • Izrada radioničke dokumentacije upotrebom specijaliziranih softvera
  • Izrada projektnih i konstrukcijskih rješenja u suradnji sa ostalim odjelima
  • Poslovi uključuju sve faze projektiranja i izrade ugovorne, projektne i radioničke dokumentacije
  • Praćenje i odgovornost za primjenu i odobravanje propisa klasifikacijskih društava i međunarodnih organizacija
  • Odgovornost za tehnologičnost primijenjenih rješenja
  • Odgovornost za pravovremene isporuke, kvalitetu i budžet
  • Intenzivna i učinkovita komunikacija/suradnja unutar tima, sa ostalim odjelima i sa klijentom
  • Proaktivnost i samostalnost u poslu
  • Sudjelovanje u stručnim i razvojnim projektima u poduzeću

Uvjeti:

  • Stručni prvostupnik strojarstva, Sveučilišni prvostupnik strojarstva, Magistar inženjer strojarstva
  • Vrlo dobro poznavanje MS Office programskog paketa i ACAD-a
  • Izvrsno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • Minimalno 5 godina iskustva u poslovima izrade klasifikacijske i projektne dokumentacije u brodogradnji
  • Točnost, preciznost, temeljitost, sistematičnost i ažurnost u radu
  • Spremnost na dodatno usavršavanje i razvoj
  • Prednost ostvaruju kandidati sa prethodnim iskustvom rada u brodogradilištu
  • Prednost ostvaruju kandidati sa poznavanjem inženjerskih softvera CADMATIC i SIEMENS NX
  • Prednost ostvaruju kandidati sa dobrom razinom znanja njemačkog jezika

Što nudimo:

  • Mogućnost stjecanja širokog spektra znanja iz područja brodogradnje, strojarstva i elektrotehnike
  • Kontinuirano stručno usavršavanje i edukacija rada u inženjerskim softverima
  • Stjecanje visoke razine praktičnog rada u brodogradilištu
  • Mogućnost rada sa svjetskim poznatim tvrtkama
  • Mogućnost rada u inozemstvu
  • Stimulativna primanja
  • Mogućnost napredovanja
  • Klizno radno vrijeme
Vrsta zaposlenja: Stalni radni odnos sa uključenim probnim rokom.

Poštovani kandidati, pošaljite svoj životopis na engleskom jeziku putem putem linka za prijavu. Povratne informacije biti će poslane svima. Kandidati koji ispune zahtjeve biti će izravno kontaktirati i pozvani na razgovor za posao.

Predajom životopisa suglasni ste da se vaši podaci koriste u svrhu zapošljavanja u našoj tvrtki. Dobivene podatke ćemo koristiti u skladu s Općom uredbom EU o zaštiti podataka 2016/679 ("GDPR"). Primljene informacije čuvamo dvanaest (12) mjeseci u svrhu mogućeg budućeg zaposlenja. Nakon isteka navedenog roka, podaci će se izbrisati ili fizički uništiti, osim ako izričito ne zatražite da se podaci izbrišu ili unište odmah nakon završetka postupka odabira.

Započni prijavu

    USPOREDITE SVOJU PLAĆU

    Prosječna plaća u kategoriji
    Strojarstvo i brodogradnja iznosi 5.298,19 kuna.